Čekatelský lesní kurz

TRINITY

to je tvůj průvodce na cestě ke spokojenému hrdinství. Přijmi proto naši pomocnou ruku a vydej se s námi do známých i neznámých hlubin skautingu i sama sebe. Další možnost na tebe čeká v roce 2023.

Představení kurzu

Kdo jsme?

Pod symbolem Trinity se skrývá různorodý tým lidí, kteří rádi hledají nové, dosud neprošlapané cesty ve svém osobním i skautském životě. Každý jsme trochu jiný, jinak přemýšlíme a máme jiné zkušenosti, ale naše vize vzdělávání je stejná.

Co chceme?

Chceme nabídnout vzdělávání postavené na zážitcích a vlastních zkušenostech, které mají podle nás výraznější a trvalejší dopad na člověka než samotná teorie. Chceme společně zkoušet, hledat a nalézat, co všechno pro nás může myšlenka skautingu představovat. Neočekávej proto příkazy a návody, ale nabídky a inspiraci. Principem dobrovolnosti klademe důraz na osobní zodpovědnost jedince. Každý si tak z kurzu odnese právě tolik, kolik si sám zvolí.

ANO

otevřená diskuze a sdílení
zážitky
dobrovolnost
hledání možných řešení

NE

návody
nudné přednášky
příkazy
jediné správné řešení

Jak to děláme?

Pomocí spokojeného hrdinství. Cílem našeho výchovného působení je ukázat každému, že i on/a se může stát svým vlastním hrdinou a nepotřebuje k tomu žádné zvláštní schopnosti. Hrdina je totiž úplně obyčejný člověk, který dokáže dělat neobyčejné věci a měnit tak sebe i své okolí k lepšímu. Spokojený hrdina tak navíc činí s ohledem na sebe sama a svoje vlastní potřeby. Náš instruktorský tým ti pomůže v hledání tvého pravého směru a zároveň tě podpoří na začátku této celoživotní cesty.

Líbí se ti naše vize skautského vzdělávacího kurzu? Chtěl/a by ses stát součástí dalšího ročníku Trinity a společně s námi vykročit na dobrodružnou cestu k hrdinství? Učiň tedy první krok a přihlaš se!

REFERENCE

Každý z nás má nekonečno možností jak obohatit svůj osobní i skautský život, stačí se jim jen otevřít a přijmout ty dobré i ty špatné věci, které přináší. Tohle a mnohé další mě naučil kurz Trinity.
— Míša z Vyškova

Jděte do toho! Na Trinity získáte spoustu nových znalostí tak zábavnou formou, že byste se nejraději na kurz přihlásili i příští rok!
— Křeček z Prahy

Kurz, kde jsem se naučila všímat maličkostí a krás světa.
— Smíšek z Prahy

Trinity je super kurz, který vám dá i to (a hlavně to), co nečekáte!
— Váša z Nového Města na Moravě

Kurz, kde neslyšíš o tom, jak dělat věci správně, ale sám na to přicházíš, nalézáš nové cesty, postoje a sám se rozvíjíš.
— Matla z Prahy

Instruktoři

Chcete-li se dozvědět něco málo z osobních informací o jednotlivých členech týmu, tak jste na správné adrese. Každý z nás na sebe prozradil:

• Jaké jsou mé nejsilnější stránky?

• Co se na sobě právě snažím změnit?

• Proč se podílím na organizaci Člk Trinity?

Hrdnia numero 1

〉 Jeho super cool vlastnosti
〉 Jak si představuje cestu hrdinů
〉 Co ho baví a co ho naplňuje
„Your only limit is You.“

8. ročník (2025)

V roce 2024 bude náš instruktorský tým čerpat síly a revidovat programy, aby se mohl v roce 2025 vrátit s ještě větším nadšením, chutí i novými zajímavými programy.

Spuštění přihlašování: říjen 2024

Než se rozhodneš k nám přihlásit ...

〉Nejprve si zkus naši Trinity kalkulačku (viz níže), která ti napoví, zda jsme ten pravý kurz pro tebe a ty ten pravý účastník pro nás 🙂
〉Počítej s tím, že mezi jednotlivými částmi kurzu po tobě budeme chtít plnit různé úkoly. Odevzdání některých z nich podmiňuje absolvenci kurzu a čekatelské zkoušky.
〉Pokud jsi zarytý masožrout a vyžaduješ maso denně (a nejlépe ke každému jídlu), budeš u nás určitě zklamán/a. O víkendech maso nevaříme vůbec a v létě nejčastěji obden. Naše strava je tedy převážně vegetariánská s možností zvolit si zdravější (především celozrnné či méně obvyklé přílohy) a veganskou alternativu.

Ačkoli to může vypadat, že se tě snažíme odradit od odeslání přihlášky, není tomu tak. Na základě zkušeností z předchozích ročníků bychom rádi upozornili na určitá specifika kurzu, která byla pro některé účastníky překvapivá a maličko diskomfortní. Pokud je však bereš jako výzvu a chceš si vyzkoušet něco nového, klidně se přihlaš. Ti, co se dobrovolně chtějí vydávat za hranice své komfortní zóny, k nám na Trinity určitě patří 🙂

Trinity kalkulačka

Tento nástroj slouží k tomu, abys dokázal/a lépe posoudit, zda je Trinity pro tebe tou správnou volbou. Z nabízených odpovědí vždy vyber tu, která nejlépe odpovídá realitě. Kalkulačka bude fungovat pouze v případě, kdy tvoje odpovědi budou upřímné. Na jejich základě ti na konci doporučí, zda jet na Trinity či se poohlédnout po jiném typu kurzu. Je zcela anonymní, takže výsledky nehrají žádnou roli při výběru účastníků.

Neváhej a vstup do Trinity kalkulačky.